Włączenie klas pierwszych do braci uczniowskiej Mechaniaka!

W czwartek 22 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeżyli swoją pierwszą ważną uroczystość – ślubowanie klas pierwszych: technikum informatycznego, technikum hotelarskiego, technikum mechatronicznego, technikum pojazdów samochodowych oraz branżowej szkoły I stopnia, na sztandar szkoły.

Słowa przysięgi, w imieniu wszystkich uczennic i uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków, odczytał Jan Ploch z technikum mechatronicznego, a w imieniu swoich klas ślubowanie złożyli: Ireneusz Czyżewski (kl. 1 tps), Karolina Dedo (kl. 1 tmt), Zofia Pajer (kl. 1 th), Karol Paluch (kl. 1 ti), Julia Skrajda (kl. 1 bc BSIS).  Na sztandar szkoły uczniowie ślubowali m.in. przywiązanie do tradycji narodowych, szacunek dla godła i symboli narodowych, szkoły i klasy, do której uczęszczają oraz Rodziców, Nauczycieli, Koleżanek i Kolegów.

Pan Dyrektor Jerzy Dziemiańczyk w swoim wystąpieniu wyraził nadzieję na rozwinięcie przez uczniów klas pierwszych swoich talentów, pasji oraz na dostarczenie przez klasy pierwsze sobie, Rodzicom, Nauczycielom wielu radosnych chwil. Pani Dyrektor Iwona Jedwabnik  życzyła pierwszakom zawiązania przyjaźni szkolnych i wielu wspaniałych chwil, które będą w przyszłości wspominać.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przypomniała, że młodsi koledzy i koleżanki zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń ze strony starszych oraz Grona Pedagogicznego.

Życzeniami ogromnych sukcesów szkolnych i uśmiechu na każdy dzień zakończyliśmy tę podniosłą uroczystość.

Samorząd Uczniowski