Strzelnica

Pierwsze zajęcia kadetów w “nowej” strzelnicy

Internat na „nowej” strzelnicy

W ramach aktywnego spędzania czasu wolnego od nauki Internat oferuje swoim wychowankom zajęcia z nauki strzelania  w pięknie wyremontowanej strzelnicy, która znajduje się w tym samym budynku na trzecim piętrze. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 2 godziny, pod okiem dwóch opiekunów z uprawnieniami: pana Romana Godlewskiego oraz pana Pawła Chilczuka. Każdy uczestnik aby wziąć broń do ręki musi zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa oraz budowy i działania broni palnej. Po tym następuje część praktyczna, w której uczestnik uczy się jak przyjąć prawidłową postawę strzelecką, załadować magazynek i rozładować broń oraz jak oddać celny strzał. Następnie uczestnicy sprawdzają swoje umiejętności w strzelaniu z broni do tarczy. Wychowankowie naszego Internatu oraz kursu chętnie biorą udział w tych zajęciach, za każdym razem liczone są punkty aby wyłonić najlepszych strzelców .

Otwarcie strzelnicy

W dniu 08.02.2024 w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego, która dofinansowana została ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Strzelnica w powiecie”.

Nowe wnętrze i świeży sprzęt pozwoli na lepsze doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz zwiększenie zainteresowanie strzelectwem, co jednocześnie będzie podnosić świadomość i wiedzę na temat obronności państwa, która jest obecnie jednym z najważniejszych spraw w kraju. Na otwarciu obecni byli kadeci z oddziału przygotowania wojskowego, którzy na czele z swoim opiekunem p. Ryszardem Wojsem, z powagą godną munduru, podkreślili rangę tej uroczystości, gdyż sami będą na tej strzelnicy podnosić swoje umiejętności. W tym wydarzeniu szczególnie dziękujemy za udział  Panu staroście powiatu Bartoszyckiego Jana Nadolnego, przedstawicielom 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim oraz Pani Katarzynie Basak wiceprzewodniczącej rady miasta Bartoszyce.

Galeria archiwalna – tak wyglądała strzelnica przed 08.02.2024 r.