Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

CAŁA POLSKA CZYTA DZICIOM… I MY RÓWNIEŻ

W piątek 10 czerwca 2022 r. biblioteka szkolna gościła dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 8 i. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania wraz ze swoją wychowawczynią Panią Anną Dąbrowną.

W ramach działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 przygotowaliśmy dla naszych milusińskich gości akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przypomnijmy – tegoroczna kampania społeczna  „Cała Polska czyta dzieciom” odbywa się pod hasłem „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną estymą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy. Dzieci wysłuchały legendy napisanej przez naszą lokalną pisarkę i poetkę Teresę Bratek. „Kasine trzewiczki” to jedna z siedmiu bartoszyckich legend, którą młodszym koleżankom i kolegom przeczytały uczennice klasy 3 th: Sandra, Magda, Ala i Karolina. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały legendy, świetnie odpowiedziały na zadawane przez dziewczyny pytania, wykonały karty pracy oraz poskładały puzzle z obrazkiem bucików.

Naszych gości bardzo zainteresowały półki z książkami. Chętnie spacerowali pomiędzy regałami i oglądali książki.

 Na gości w bibliotece, oprócz zajęć, czekał słodki poczęstunek oraz nagrody za dobrze wykonane zadania.

Maluchy były bardzo zadowolone z odwiedzin w naszej bibliotece. Starsze koleżanki zajęły się nimi fantastycznie. Myślimy, że to nie pierwsza wizyta naszych sąsiadów w Mechaniaku.

Iwona Pieniak

https://www.facebook.com/Biblioteka-szkolna-Mechaniak-Bartoszyce


*PATRZYMY/ODKRYWAMY TPD *

*Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej…*

W maju tego roku uczniowie klas 1 TMT, 3 TPS/g, 3 TI/g, wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli (w ramach działań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0) w zajęciach zorganizowanych przez Panią Barbarę Knifkę z Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie obejrzeli wystawę pt. “Patrzymy/Odkrywamy TPD”.

Trzeba przypomnieć, że Biblioteka Pedagogiczna znajduje się na terenie naszego ośrodka szkolnego i zawsze chętnie ją odwiedzamy, aby dowiedzieć się czegoś interesującego i ciekawego.

Tym razem uczniowie na nowo odkrywali miejsca, te bardzo znane lub mniej znane, na terenie naszego ośrodka.

Relację z odkrywania na nowo TPD znajdziecie poniżej.

Iwona Pieniak

kl. 1 TMT z Panią Teresą Rymko

kl. 3 TPS/g z Panem Mirosławem Kopytko

kl. 3 TI/g z Panią Martą Cichocką


SZANOWNI NAUCZYCIELE, RODZICE I UCZNIOWIE

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, lubię czytaćUprzejmie informuję, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach realizacji wieloletniego programu pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

 

Program ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Termin realizacji dotacji: do 31 grudnia 2017 r.
W związku z powyższym, proszę o przesyłanie tytułów, autorów albo serii wydawniczych, które uatrakcyjnią księgozbiór naszej szkolnej biblioteki, a nauczycielom pomogą w organizowaniu nietypowych i wyjątkowych lekcji z książką.
Propozycje można przesyłać pocztą elektroniczną lub składać osobiście w bibliotece szkolnej.
Przy wyborze proszę wziąć pod uwagę przede wszystkim książki:
– pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego,
– niebędące podręcznikami,
– lektury,
– uwzględniające potrzeby uczniów niepełnosprawnych,
– ebooki.

Odwiedź nas na Facebooku

facebook

Odwiedź bibliotekę na stronie szkoły

Zobacz lektury

 

Nauczyciel bibliotekarz
Jolanta Dowejko