ZSP nr1 im Kresowiaków – laureatem Konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”

Od października 2012r.do marca 2013r. nasza szkoła uczestniczyła w II ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń”, w ramach którego realizowaliśmy szereg zadań z zakresu bezpiecznego zachowania w szkole, domu i środowisku lokalnym.

Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielami Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Prokuratury, Policji, Sanepidu – stworzyli prace plastyczne i literackie na temat „Co powinno zmienić się w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu by poprawić relacje między ludźmi”. Uczestniczyli w zajęciach z wiedzy obywatelskiej i prowadzili debatę dotyczącą praw obywatelskich, przygotowywali zajęcia i uczestniczyli w wycieczkach, na których wspólnie z koordynatorami i zaproszonymi gośćmi poruszali tematy związane z: ochroną dóbr osobistych, kulturą języka, zagrożeniami ze strony grup podwórkowych, odrzucenia społecznego i niepełnosprawności.

Po przeanalizowaniu złożonej przez nas dokumentacji komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu ZSP nr 1 tytułu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”

Udział w zajęciach organizowanych w ramach konkursu pomoże uczniom unikać sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, a w sytuacjach niebezpieczeństwa ułatwi postępowanie zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Choć ten rok szkolny miał być rokiem „bezpiecznej szkoły” dla nas wszystkich, to niestety nie udało się uniknąć przykrych w skutkach zdarzeń. Apelujemy więc o rozwagę w postępowaniu, abyśmy po wakacjach spotkali się wszyscy i mogli powitać nowy rok szkolny.

Koordynatorzy programu: Lilla Szewczyk, Mariola Maciejewska, Iwona Jedwabnik.

1 2