Bartoszyce z patronatem WAT

Rodzina szkół średnich objęta patronatem naukowym WAT powiększyła się 25 kwietnia  br. o Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Delegację przedstawicieli zarządu powiatu bartoszyckiego i Zespołu Szkół w składzie : wicestarosta Zbigniew Nadolny, dyrektor powiatowego Zespołu Administracji Oświaty – Krzysztof Karólewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Monika Bogdanowicz, nauczyciel – Zbigniew Murawski, przyjął rektor WAT- gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk.

Spotkanie poprowadził prorektor ds. studenckich dr inż. Stanisław Konatowski, a ofertę dydaktyczną oraz dzieje Akademii przedstawił w prezentacji multimedialnej Wiesław Szczygielski.

Głównym punktem programu wizyty było podpisanie listu intencyjnego o współpracy, którego sygnatariuszami byli: gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, Zbigniew Nadolny i Monika Bogdanowicz.

Umowa obejmuje współpracę dydaktyczną, rozumianą m.in. jako pomoc i konsultacje w prowadzeniu zajęć, współudział w organizacji konkursów naukowych, imprez o charakterze sportowym, turystycznym, kulturalnym a także utworzenie właściwych linków na stronach www i wielu innych aspektów. Tak jak w przypadku wszystkich dotychczas sprawowanych przez WAT patronatów, list intencyjny uwzględnia także zobowiązania szkoły do propagowania oferty studiów w Akademii oraz udział w uroczystościach organizowanych przez Strony.

W trakcie pobytu w Akademii goście zwiedzili wybrane laboratoria Wydziału Cybernetyki oraz Wydziału Elektroniki.

Grażyna Palczak
foto: Sebastian Jurek

Materiał ze strony: http://www.wat.edu.pl/?p=5703

DSC_0256 DSC_0047 DSC_0052 DSC_0068 DSC_0079 DSC_0085 DSC_0127 DSC_0165 DSC_0172