MECHANIAK – NASZA SZKOŁA JEST OK!

Piękna, słoneczna pogoda rozpieściła w piątek organizatorów i gości Dnia Otwartego w naszej szkole. Gościliśmy Uczniów szkół podstawowych wraz z Opiekunami. A przybyli oni z naszego miasta oraz powiatu.
Wszyscy ósmoklasiści mogli zobaczyć naszą szkołę od „wewnątrz”. Przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji. Członkowie Szkolnego Koła Unicef już w bramie wjazdowej czekali na przybyłych gości, aby ich oddać w ręce oprowadzających po szkole gospodarzy – koleżanek i kolegów z Mechaniaka. A chętnych do pomocy przy organizacji, w tym roku, było wyjątkowo wielu. Członków Samorządu Uczniowskiego wsparli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Promieniści”. A działo się u nas dużo, oj dużo. Każdy mógł wybrać sobie dziedzinę, w której mógł się sprawdzić, bo nasza szkoła to szkoła wielu talentów. W budynku nr 10 zwiedzający mogli strzelić sobie śmieszną pamiątkową fotkę, spróbować swoich sił w karaoke, w quizie języka angielskiego i sprawdzić czy już choć trochę umie złożyć w całość komputer. Dla tych, którzy zasłabli z wrażenia, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej był jak najbardziej wskazany. W salach informatycznych młodsi koledzy usłyszeli wiele cennych informacji na temat informatyki i kierunku kształcenia technik informatyk.
Prezentację kierunku technik hotelarstwa rozpoczynał krótki wykład zawierający istotne informacje dotyczące nauki zawodu: przygotowanie do egzaminów zawodowych i matury, przedmioty zawodowe, języki obce, rozszerzenia przedmiotowe, praktyki i staże zawodowe (roll-upy i materiały reklamowe ze współpracujących ze szkołą obiektów hotelarsko – gastronomicznych: Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Zespół Pałacowo – Folwarczny w Galinach, Hotel Bartis w Bartoszycach, Dom Weselny w Wardomach). Uczennice klasy 3 TH, pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – pani Anny Nowoszyńskiej-Ejlak, przygotowały 3 stoiska konkursowe: nakrycie rozszerzone a la carte, sprzęt i sztućce w gastronomii hotelowej, rodzaje szkła restauracyjnego. Udzielenie poprawnych odpowiedzi w 2 konkurencjach uprawniało do losowania nagród w loterii fantowej, cieszącej się dużym zainteresowaniem ósmoklasistów. Uczniowie szkół podstawowych, którzy licznie odwiedzili pracownię hotelarską, wykazywali zaciekawienie prezentowanym kierunkiem kształcenia, często deklarując podjęcie nauki w naszej szkole.

Na Orliku czekały atrakcje sportowe i wielu śmiałków tam właśnie trafiło, nie tylko w słupek od bramki…A tuż obok ryk silników gokartów przyciągał tłumy obserwujących, bo nie często takie pokazy można obejrzeć. Warsztaty szkolne, w których kształcą się przyszli mechanicy pojazdów samochodowych oraz ślusarze, otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających, aby zapoznali się z działami obróbki ręcznej i mechanicznej, spawalnią, działem napraw pojazdów samochodowych i diagnostyki. Elektryczny pojazd – malex, monster truck to perełki, które było warto zobaczyć na własne oczy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica szkolna, gdzie można było  zapoznać się zasadami bezpieczeństwa i obsługi broni, a na chętnych czekała jeszcze inna konkurencja – strzelanie z łuku.
Trasę każdej wycieczki ósmoklasistów i ich opiekunów  kończyło zaproszenie na kiełbaskę z grilla. Goście z miłą chęcią z zaproszenia korzystali, bo byli przyjemnie umęczeni oglądaniem naszej szkoły.
Ten atrakcyjny dzień upamiętniła również Telewizja Kablowa Bart-Sat, a odważni ósmoklasiści i uczniowie Mechaniaka chętnie udzielali wywiadów. No cóż… Kamera ich pokochała od pierwszego wejrzenia.
Gorące podziękowania kierujemy w stronę wszystkich nauczycieli, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego, aby nasi Goście wyszli zadowoleni i z przekonaniem, że jest to szkoła właśnie dla nich. Mamy szczerą nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się we wrześniu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy do Mechaniaka!!!
Organizatorzy