Nasza odsłona Narodowego Czytania 2022

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku biblioteka w naszej szkole została zgłoszona również do tej akcji. Wspólnie czytaliśmy Ballady i romanse Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Akcja ta objęta jest patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

Fragmenty Ballad i romansów przedstawili w bibliotece szkolnej, w poniedziałek 19 września, dla klas 2 TH, 2 TPS, 4 TPS/p członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Promieniści” z klasy 4 TH – Ala, Marysia i Roksana oraz Nadia z klasy 2 TMT. Wysłuchaliśmy także fragmentu ballady „Romantyczność” w wykonaniu Pary Prezydenckiej. Na zakończenie wspólnej lektury utworów naszego narodowego wieszcza przystawiliśmy pamiątkową pieczęć, którą otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta RP, na egzemplarzach Ballad i romansów znajdujących się w bibliotece szkolnej.

Dziękuję wszystkim za udział w odkrywaniu wybitnych walorów literackich Ballad i romansów i serdecznie zapraszam do udziału w Narodowym Czytaniu już za rok.

Elżbieta Klimus, Iwona Pieniak