Dzień otwarty w „Mechaniaku”

Kolejny już rok z rzędu zorganizowaliśmy dzień otwarty w naszej szkole. W ten sposób chcieliśmy zaprezentować gimnazjalistom, że nasza szkoła ma wiele atutów. Do najważniejszych należy zaliczyć:

• atrakcyjne kierunki kształcenia w technikum oraz w szkole zawodowej,
  • dobra baza dydaktyczna, nieustannie wzbogacana w nowe pomoce dydaktyczne,
  • nowoczesne obiekty sportowe,
  • internat oraz stołówka,
  • warsztaty szkolne oraz pracownie ćwiczeń praktycznych,
  • możliwość zdobycia prawa jazdy,
  • ośrodek egzaminacyjny dla kwalifikacji kształconych w naszej szkole.

Szkolnictwo zawodowe cieszy się wśród gimnazjalistów coraz większym powodzeniem, ponieważ panuje coraz większa świadomość, że trafnie wybrany zawód jest gwarancją na zdobycie w przyszłości zatrudnienia. W naszej szkole oferujemy nowoczesne kierunki kształcenia. W  technikach są to: technik informatyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa oraz technik obsługi turystycznej. W zasadniczej szkole zawodowej: mechanik pojazdów samochodowych, monter mechatronik, ślusarz i operator obrabiarek skrawających. Mamy rówmnież ofertę dla osób dorosłych: są to kursy kwalifikacyjne oraz  liceum ogólnokształcące dla dorosłych.

"Bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów oraz ich rodziców cieszyła się pracownia hotelarska, w której uczniowie klasy III TH wraz z wychowawcą przygotowali i prezentowali  prace  wykonane na zajęciach praktycznych oraz na obsłudze konsumenta;  między innymi karty menu i prospekty hoteli. Grupa naszych hotelarzy na wysokim poziomie reprezentowała swój kierunek, poczynając od profesjonalnego ubioru, obsługi gościa w małym punkcie gastronomicznym, poprzez udzielanie informacji na temat kierunku kształcenia, a gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczenia w krótkim kursie składania ozdobnie ręczników oraz serwetek, a także podziwiali wystawy skomponowane w pracowni. Każdy zainteresowany gimnazjalista uzyskał odpowiedzi na wszystkie zadane pytania  oraz ulotkę, która stanowi zbiór najważniejszych informacji dotyczących Technikum Hotelarskiego w naszej szkole."

[E.Kondraciuk-Pieniak]

"Podczas dni otwartych w naszej szkole nauczyciele matematyki zaprezentowali konkursowe prace wykonane przez uczniów ZSP nr 1. Tematyką było wykorzystanie technik matematycznych, origami w  tworzeniu ozdób świątecznych. Prace wyróżniały się: oryginalnością, precyzją i estetyką wykonania. Prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród ich rodziców. Wystawa ta pokazała inne oblicze matematyki."

[T. Rymko]

"W organizację tego dnia zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie klasy I TOT. Przygotowaliśmy tablice i ulotki informacyjne, stoisko-„biuro podróży”, gdzie każdy mógł przejrzeć foldery, ulotki, informatory turystyczne, a także gadżety i słodki poczęstunek dla naszych przyszłych uczniów. Odwiedzającym nas gimnazjalistom staraliśmy się przekazać najważniejsze informacje o kierunku technik obsługi turystycznej tzn. czasie trwania nauki, nauczanych przedmiotach, uzyskiwanych kwalifikacjach, praktykach zawodowych i egzaminach końcowych oraz miejscach, w których jako absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę."

[M. Maciejewska]

W dniu dzisiejszym gimnazjalistów po obiekcie szkolnym oprowadzali i opowiadali  o kierunkach kształcenia nauczyciele oraz dzielnie ich wspierali nasi uczniowie, za co im bardzo dziękuję.