Wycieczka do Rynu i Giżycka

16.04.2014 uczniowie klas I TH i I TOT zwiedzili hotel Zamek Ryn **** oraz nowoczesny port pasażerski  z pełnym zapleczem technicznym, który powstał w Giżycku w 2010 roku. 

Hotel ZAMEK RYN**** to miejsce, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu. Ten unikatowy luksusowy obiekt to  odrestaurowany XIV- wieczny Zamk Krzyżacki oraz nowatorskie rozwiązania designerskie, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce. Hasłem przyświecającym obiektowi jest legendarna gościnność- wyrażana w indywidualnym podejściu do Gości, czego doświadczyliśmy w trakcie wizyty w zamku. Po zapoznaniu się ze strukturą organizacyjną oraz szeroką ofertą hotelu udaliśmy się do Giżycka, gdzie zwiedziliśmy Ekomarinę. Nowy port usytuowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, przy molu spacerowym nad jeziorem Niegocin i przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady. Jest to doskonały punkt widokowy. Kładka połączyła port i nabrzeże jeziora Niegocin  z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

System Wielkich Jezior Mazurskich jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków turystyki i zdecydowanie największym ośrodkiem żeglarskim w Polsce.

Sylwia Jarzębowicz-Sudujko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.