Wielkanocna Zbiórka Żywności

W dniach 24 – 25.03.2023 roku, w sklepach w naszym mieście, w ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności, odbyła się zbiórka produktów żywnościowych organizowana przez Banki Żywności.
Okres świąteczny to czas, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej wymagają szczególnej pomocy. Stąd też dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym oraz bożonarodzeniowym, Banki Żywności organizują zbiórki, których celem jest zapewnienie godnych, radosnych świąt wszystkim potrzebującym.
Naszych wspaniałych wolontariuszy można było spotkać w sklepach: Stokrotka przy ulicy Sikorskiego oraz POLOmarket. Podczas zbiórki klienci sklepów przekazywali przede wszystkim artykuły z długą datą ważności oraz takie, które będzie można wykorzystać do świątecznych potraw. W efekcie dwudniowej zbiórki szkolni wolontariusze z Mechaniaka  zgromadzili 150 kg darów dla tych, którzy oczekiwali na wsparcie.
Tegoroczny, całościowy,  bartoszycki wynik to ponad 1220 kg zebranej żywności. Jednakże biorąc pod uwagę rosnące potrzeby to wsparcie nie zaspokoi wszystkich oczekujących na pomoc żywieniową.  Długotrwała pandemia, a następnie rosnąca inflacja oraz wojna w Ukrainie sprawiają, że przybywa potrzebujących, ale nie przybywa darczyńców.
Wolontariusze:  Konrad  Ślusar, Jakub Kanarek, Hubert Woś, Maciej Ciecierski, Marcel Zych, Damian Tomaszewski, Michał Chilimończyk, Maria Strug, Sandra Naruszewicz, Roksana Łazarska, Gabriela Fenik, Maja Wykrętek, Karolina Krawczun i Paulina Jóźwicka.
Danuta Maroska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.