VIII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO ROZSTRZYGNIĘTA!

Kilka dni temu w sali 10/10, odbył się konkurs literacki, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Tym razem zmagali się z biografią i bogatą twórczością Josepha Conrada, czyli Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego. Bieżący rok uznany jest przez Sejm RP Rokiem Conrada.
Test składał się z 20 pytań, często bardzo wnikliwych, z zakresu życia rodzinnego pisarza, znajomości powieści i innych utworów literackich, przyjaźni, które artysta nawiązał w ciągu życia…
Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja uplasowała się następująco:
I miejsce – Malwina Grzegorczyk z kl. IV TH;
II miejsce – Martyna Kaźmierczak z kl. IV TH;
III miejsce – Aleksandra Bachanowicz z kl. IV TH.
To naprawdę pocieszające, że uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Prace były na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej, że język polski nie jest łatwym przedmiotem, wymagającym skupienia, otwartości umysłu i serca… Serdeczne gratulacje! Nagrody zostaną rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/2017.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i już dziś zapraszam do udziału w IX edycji.

Sylwia Kapturska