„Ekologiczne zakupy – co to znaczy?” – zajęcia warsztatowe

W dniu 24.03.2017r. uczniowie klasy I Technikum Hotelarskiego uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pt. „Ekologiczne zakupy – co to znaczy?”. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi, z wykorzystaniem technik twórczego i kreatywnego myślenia. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że nasz styl życia ma ogromny wpływ na utrzymanie naturalnego środowiska w stanie czystym. Zachowanie go w dobrym stanie jest istotne nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń. Przedstawiano zagadnienia jak rozwój cywilizacji zaburza  obecnie naturalne środowisko, gdzie podstawowym zagrożeniem jest przywiązanie do wzorca konsumpcji. Czym więcej spożywamy dóbr materialnych, tym bardziej uszczuplamy zasoby środowiska. Zapominamy przy tym, że stanowimy nieodłączną część przyrody. Rzeczywistość nie napawa jednak optymizmem. Zwłaszcza, że wciąż utrzymują się przekonania o prymacie wartości ekonomicznych nad ekologicznymi. Mamy nadzieję ,że pozyskana przez uczniów wiedza uświadomiła im, że swoim działaniem mogą przyczyniać się do poprawy stanu przyrody.

Zajęcia prowadzone były przez Panią Iwonę Jedwabnik w ramach realizacji Programu Szkoła Przyjazna Środowisku, którego koordynatorem jest Pani Mariola Maciejewska.

Iwona Jedwabnik

Relacja dostępna także na http://www.klubynaszejziemi.pl/kluby/zespol-szkol-ponadgimnazjalnych-nr-1-im-kresowiakow-w-bartoszycach.