Internetowa przygoda z matematyką

25 marca 2017 roku w Auditorium Maximum na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie  rozegrał się finał V edycji

INTERNETOWEJ PRZYGODY Z MATEMATYKĄ.

Po pierwszych dwóch etapach konkursu z grupy uczestników wyłoniono 17 finalistów, głównie licealistów, z całej Polski którzy osiągnęli powyżej  80% wymaganych punktów.

Naszą szkołę reprezentował JACEK PROKOPCZUK. Finaliści musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami, na których rozwiązanie przeznaczone było 150 minut. W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy finału wysłuchali wykładu profesora Wacława Zawadowskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie dydaktyki matematyki, wychowawcę wielu pokoleń świetnych nauczycieli, autora wielu podręczników.

Teresa Rymko