KONKURS Z OKAZJI MIEDZYNARODOWEGO DNIA LICZBY „pi” – rozstrzygnięty

W ostatnich dniach lutego nauczycielki matematyki w naszej szkole zaprosili wszystkich uczniów do udziału w konkursie na „COŚ” związanego z liczbą PI lub dniem liczby Pi, który co roku przypada na 14 marca.

„COŚ” – czyli wiersz, piosenkę, plakat, zdjęcie, rysunek, opowiadanie, prezentację, filmik, pracę przestrzenną, pracę ręczną lub coś zupełnie innego – niepowtarzalnego.

Do 14 marca wpłynęło 37 najróżniejszych prac i po raz kolejny nasza młodzież udowodniła, że słynie ze zdolności i kreatywności.

„Informatycy” głównie zasypali komisje konkursową prezentacjami (wpłynęło ich 19), ale również pojawiły się inne perełki, np. Urszula Ołdak (2 TI) zrobiła giff, Beata Ostrowska i Józek Stocki ( z tej samej klasy) dostarczyli program komputerowy – quiz wiedzy na temat liczby Pi, a trójka uczniów  klasy IV TI – Łukasz Kapuściński, Tomasz Sekita i Włodzimierz Majkowski- film o historii liczby Pi. Prace manualne na wysokim poziomie dostarczyli również inni uczniowie z klasy 2 TI – Kacper Walczak, Kamil Padoł oraz Tomasz Segin, który oprócz obrazu dostarczył wiersz własnoręcznie napisany.

„Hotelarze” wyspecjalizowali się w plakatach, tu głównie dziewczyny z klasy II TH, ale również w pracach ręcznych. Uczennica klasy 1 TH Laura Bachanowicz wydziergała szydełkiem szalik z rozwinięciem liczby Pi., niezawodna Paulina Wieliczko, z klasy III TH, która bierze udział w każdym konkursie wymagającym twórczego myślenia i tym razem nas nie zawiodła – dostarczając dwie pracę nietuzinkowe: zegar oraz grę planszową. Tegoroczne maturzystki z klasy IV TH pomogły koleżance Martynie Brudzyńskiej i wspólnie statystowały do zdjęcia na naszej szkolnej sali gimnastycznej.

„Mechatronicy” zaskoczyli nas równie mocno co inne grupy –  dostarczyli bardzo dużo statuetek, obrazków czy prac przestrzennych. Bardzo zaskoczył nas uczeń klasy 2 TMT – Jakub Szarłowski wykonał bardzo precyzyjnie puzzle matematyczne.

Ilość, jakość i wysoki poziom prac zaskoczyła nas niesamowicie. Pojawiły się breloczki w kształcie liczby Pi ( Edward Śnieżko-kl. IV TPS), stojaki na długopisy (Bartłomiej Huszcza, kl IV TPS ), rzeźba wyryta w pniu drzewa (Piotr Warmachowski, kl IV TPS) czy nawet poduszka na  oparcie szkolnego krzesełka ( Korneliusz Kaliczyński, kl IV TPS ).

Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia wybierając zwycięzców konkursu. Ostatecznie przyznano następujące nagrody:

I miejsce – Jakub Szarłowski (2 TMT) – puzzle matematyczne;

II miejce – Łukasz Kapusciński, Tomasz Sekita i Włodzimierz Majkowski (4 TI) – film na temat liczby Pi;

III miejsce – Paulina Wieliczko ( 3 TH) – zegar ścienny.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk-Pieniak