Podsumowanie akcji Gorączka Złota PCK – edycja 2016/2017

W szkole zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Akcja, która polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy, na poziomie szkolnym prowadzona była przez Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski. Oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma ona także wymiar społeczny, ponieważ podczas takich działań promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.

Środki zebrane przez szkoły są dostarczane do Oddziałów Rejonowych PCK, a następnie na początku czerwca przekazane Oddziałowi Okręgowemu PCK w Olsztynie – gdzie będą zważone i policzone w NBP.

Najaktywniejsze w akcji szkoły na zakończenie są specjalnie wyróżniane.

Wyniki zbiórki w ZSP nr 1 przedstawiają się następująco:

I miejsce – IV TOt – 6,086 kg
II miejsce – III TMt – 5,359kg
III miejsce – I TH – 3,443 kg
IV miejsce – IV TMt – 2,683 kg
V miejsce – I TI – 1,11 kg

Zebrane w szkole monety zostały komisyjnie zważone w obecności uczennic należących do Szkolnego Koła PCK: Aleksandry Bachanowicz, Aleksandry Owczarek i Patrycji Trofimow. Łącza ich waga wyniosła 19,76 kg.

Wszystkie klasy biorące udział w akcji w nagrodę mają do wyboru jeden dzień bez pytania. Uczniowie klas IV TOt i III TMt dodatkowo otrzymają drobne upominki (długopisy i smycze).

Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy. Doceniamy waszą bezinteresowność i chęć niesienia pomocy innym ludziom!

 Mariola Maciejewska – opiekun Szkolnego Koła PCK
Dagmara Tołodziecka – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.