Uczniowie „MECHANIAKA” w konkursie „Drugie życie roweru”

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu „Drugie życie roweru” organizowanego przez Urząd Miasta Bartoszyce, którego finał odbył się 11 czerwca 2017 roku na Placu konstytucji 3 Maja w Bartoszycach.

Absolwentka klasy czwartej Technikum Hotelarskiego i tegoroczna maturzystka, Monika Szarłowska zajęła IV miejsce prezentując „Baby Drive”. Natomiast uczniowie Cezary Kopańko z klasy 1 TPS oraz Cezary Dobosz z klasy 2 TPS zaprezentowali „Mini Jeep Willys” i zdobyli 5 miejsce.

Widzowie z podziwem przyglądali się pojazdom, których przygotowanie zajęło niektórym ekipom nawet kilka miesięcy. Wykonanie „Mini Jeep`aWillys`a” przez Czarka Kopańkę i Czarka Dobosza zajęło 2 miesiące ale wykonanie samego  projektu i zebranie wszystkich niezbędnych elementów zajęło im parę miesięcy. Wszystkie elementy były z tak zwanego „odzysku”, a koszt wykonania jeepa zamknął się w 500 zł.  Zgodnie z zasadami konkursu każdy pojazd musiał zaprezentować swoje umiejętności jezdne, a do jego wykonania należało wykorzystać oczywiście elementy starego roweru. Znaczenie miało również użycie materiałów codziennego użytku. Spełnienie tych kryteriów oceniało jury konkursowe.

Serdecznie gratulujemy pomysłowości i pracowitości naszym uczniom.

I liczymy na dalsze osiągnięcia!!

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk – Pieniak