Targi Wyposażenia Hoteli i Obiektów Hotelarskich

W dniu 23 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy I i II Technikum Hotelarskiego wraz z wychowawcami p. Iwoną Grygorowicz i p. Edyta Kondraciuk – Pieniak, a także p. Stanisławem Rudzińskim – kierownikiem szkolnych warsztatów, wybrali się na trwające trzy dni Targi Wyposażenia Hoteli  i Obiektów Hotelarskich  GaspoExpo w Gdańsku, gdzie  blisko 250 wystawców z 8 krajów zaprezentowało  swoją ofertę w ramach zintegrowanego projektu branżowego. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą nadmorskich hoteli, zobaczyli  stoiska z profesjonalnym sprzętem kuchennym występującym w hotelach oraz uczestniczyli w wielu pokazach.

Obok różnorodnej oferty handlowej tegoroczna edycja Targów niezwykle bogata była w liczne wydarzenia programowe. Miłośnicy dobrej kuchni mieli okazję kibicować młodym adeptom sztuki kulinarnej podczas II Ogólnopolskiej Olimpiady Kulinarnej Młodych Kucharzy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. Ten kulinarny konkurs i show poprowadził znany muzyk i satyryk – Krzysztof Skiba.

Największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się: stoiska z degustacją przepysznych lodów, ciastek z masą kajmakową oraz ryb, wędlin, serów i pieczywa;  pokazy barmańskie (niestety bez możliwości  degustacji J  aczkolwiek to właśnie one dostały największe brawa od naszej młodzieży) oraz pokazy II ogólnopolskiej sztafety młodych kucharzy.  Kolejne takie targi odbędą się 27 – 29.05.2015, czyli za 2 lata. Aby zobaczyć wiecej zdjęć z tej imprezy odsyłam na stronę: http://gastroexpo.amberexpo.pl/title,GASTROEXPO,pid,205.html

Edyta Kondraciuk – Pieniak

2 1 3