SZKOLENIE NA WYPADEK ATAKU TERRORYSTYCZNEGO W SZKOLE

W ramach rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu szkoleń „Bezpieczna szkoła” oraz współpracy z Hufcem ZHP Bartoszyce w dniu 26.10.2017 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z komendantem Hufca, panem Pawłem Wołochem, który przeprowadził szkolenie dla członków Szkolnego Klubu Wolontariatu, dotyczące m.in.:

• postępowania na wypadek podłożenia ładunku wybuchowego w sytuacji życia codziennego,
  • postępowania na wypadek podłożenia ładunku wybuchowego w placówce oświatowej,
  • zachowania ostrożności podczas skażenia chemicznego i biologicznego,
  • procedury bezpieczeństwa oraz zachowania podczas ataku terrorystycznego.

Uczniowie, oprócz wysłuchania teorii, obejrzeli film instruktażowy ukazujący kolejne fazy ataku terrorystycznego i sposoby radzenia sobie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

W kolejnych miesiącach z zasadami bezpieczeństwa zostaną zapoznane klasy pierwsze, ponieważ bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem w szkole.

Elżbieta Klimus