Przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz degradacja środowiska widziane okiem ucznia.

Skutki kryzysu ekologicznego wywołanego działalnością człowieka odczuwamy dziś wszyscy. Zauważamy coraz częstsze wstępowanie takich zjawisk pogodowych jak gwałtowne burze, nawalne deszcze, huraganowe wiatry, czy susze. Nieodnawialne surowce energetyczne się wyczerpują, a długotrwale korzystanie z nich doprowadziło do zmian klimatycznych, których skutki dotyczą całej planety.

Na wyżej wymienioną problematykę zwrócili uwagę uczniowie klas II TI, III TIp, III THp, III TMtp, III TPSp oraz III THg, wyszukując i robiąc osobiście zdjęcia na wystawę pt.  „Przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz degradacja środowiska widziane okiem ucznia”.

Wspomniana wystawa mieści się w bartoszyckiej Bramie Lidzbarskiej i już od 8 czerwca 2022r. jest dostępna do obejrzenia dla wszystkich bartoszyczan i mieszańców całego powiatu w godzinach pracy Bartoszyckiego Centrum Informacji Turystycznej. Owe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Urzędu Miasta w Bartoszycach.

W tym miejscu dziękujemy Burmistrzowi Miasta Bartoszyce Panu Piotrowi Petrykowskiemu, Pani Marcie Szuter  i Panu Rafałowi Krześcijańskiemu z Wydziału Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju.

Wystawa podsumowała realizowany w 2021/22 szkolny projekt ekologiczny pt. „Zmieniamy się dla klimatu”.

M.Maciejewska, A.Czerniak, J.Jedwabnik, M. Kopytko

Urząd Miasta Bartoszyce – wystawa

Zobacz Ekofakty

Dziura ozonowa