Z życia internatu…

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci ”Żołnierzy Wyklętych”. Przywoływaliśmy pamięć tych, którzy po drugiej wojnie światowej walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji Polski.

W środowy wieczór grupa wychowanków naszego internatu, uczestniczyła w uroczystości przy krzyżu AK na cmentarzu komunalnym przy ul. Kętrzyńskiej. Wśród zgromadzonych byli mieszkańcy miasta, władze samorządowe, przedstawiciele miejskich instytucji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe służb mundurowych oraz bartoszyckich szkół, harcerze. Ceremonię poprowadzili żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W czwartek 2 marca młodzież wzięła udział w pokazie  filmu „Łagier 0331” w BDK oraz jego twórcami. Film opowiada nieznaną historię o powojennym obozie kontrolno-filtracyjnym NKWD nr 0331 w Kutaisi w Gruzji. W wyniku niewolniczej pracy, głodu i chorób, umarło tam tysiące skazanych, w większości Polaków- żołnierzy i żołnierek AK z  Wileńszczyzny. Historia wstrząsająca, nieprawdopodobna.

Chwała Bohaterom

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.