Wyjazd studyjny do Domu Pomocy Społecznej w Worynach i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim

W dniu 18 listopada klasa 3 Technikum Hotelarskiego wraz z wolontariuszami z grupy „Promieniści” uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Domu pomocy Społecznej w Worynach i w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim.  W ramach działalności Stowarzyszenia od początku 2007 roku funkcjonuje dzienny ośrodek wsparcia Centrum Barka – czyli Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Górowie Iławeckim. Praca z osobami niepełnosprawnymi realizowana jest w 14 pracowniach (m.in. fotograficznej, artystycznej, krawieckiej, gospodarstwa domowego, komputerowo-multimedialnej, edukacyjnej, rękodzieła i ceramiki, radiowej, techniczno stolarskiej).

Celem wizyty było poznanie dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej, możliwość zapoznania się z praktyczną działalnością podmiotów ekonomii społecznej, a także była możliwość rozmów i konsultacji. Wyjazd studyjny służył pokazaniu praktycznej strony działalności spółdzielni socjalnych, właściwego planowania i realizacji przedsięwzięć w oparciu o lokalne zasoby. Był także zachętą do inicjatyw i pomysłów na dalszy rozwój. Uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem i głównymi założeniami placówki, która umożliwia niepełnosprawnym rozwój i aktywność zawodową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.