ZBIÓRKA FUNDUSZY NA RENOWACJĘ NAGROBKÓW NA CMENTARZU ROSSA W WILNIE

Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą to stowarzyszenie zawiązane w 1990 r.
z inicjatywy mieszkających w Wilnie Polaków: dziennikarza Jerzego Surwiły, lekarza Olgierda Korzenieckiego, filolożki Alicji Klimaszewskiej oraz działaczki społecznej i dziennikarki Haliny Jotkiałło, przy wsparciu Jerzego Waldorffa. Głównym celem statutowym stowarzyszenia jest opieka nad pomnikami nagrobnymi na wileńskim cmentarzu na Rossie. Komitet zajmuje się głównie ich renowacją i odbudową. W okresie 30 lat stowarzyszenie odnowiło 174 pomniki nagrobne i wzniosło 5 nowych. Komitet jest organizacją non-profit, a środki materialne potrzebne na wypełnianie celów statutowych są zbierane podczas zbiórek społecznych, organizowanych przede wszystkim w Warszawie i Wilnie.

Szkolny Klub Wolontariatu „Promieniści” w dniu 4.11.2021 r. przeprowadził zbiórkę na rzecz Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Zebraliśmy 360 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.

Dziękuję całej społeczności szkolnej za udział w akcji!

Elżbieta Klimus