Wycieczka do Warszawy-28.10.2016

28 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Opiekunami były panie Danuta Maroska i Lilla Szewczyk oraz pan Stanisław Rudziński. Celem wycieczki był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. W budynku parlamentu polskiego przy ulicy Wiejskiej zwiedziliśmy galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski.. Specjalne miejsce w Sejmie zajmują tablice pamięci. Tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Na korytarzach sejmowych spotykaliśmy znanych posłów ( Marka Jakubiaka i Katarzynę Lubnauer ). Wszystkim podobała się lekcja historii dotycząca polskiego parlamentaryzmu oraz procesu ustawodawczego w Polsce. Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu poznaliśmy wydarzenia z okresu okupacji hitlerowskiej i powstania warszawskiego. Ekspozycje muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, umundurowanie, broń. Jednym z najciekawszych i największych jest replika samolotu Liberator. Mieliśmy możliwość przejścia kanałami, jakimi przemieszczali się powstańcy warszawscy. Celem zorganizowanej wycieczki było uatrakcyjnienie i urozmaicenie procesu nauczania i wychowania patriotycznego, umożliwienie dokonania korelacji wiedzy międzyprzedmiotowej (historia, wiedza o społeczeństwie, j. polski).
Lilla Szewczyk i Danuta Maroska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35