Świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

19 listopada braliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale też wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF  to wydarzenie, które jednoczy ludzi na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci, młodzież i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.
Już po raz kolejny przystąpiliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy akcję edukacyjną o konwencji praw dziecka, konkurs plastyczny „Każde dziecko ma prawo do dzieciństwa” oraz akcję GOBlue , w ramach której uczniowie 19 listopada ubrali się na niebiesko.

S.Jarzębowicz-Sudujko

dyplom-unicef (1)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.