Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego oraz Międzynarodowy Dzień Elektryka.

W dniach 02 – 03 czerwca 2023 r. odbyło się sympozjum poświęcone obchodom Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego oraz Międzynarodowego Dnia Elektryka. Sympozjum zorganizował Zarząd Oddziału Olsztyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich od ponad ćwierć wieku jest organizatorem obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce. W ich ramach, od 2000 r. organizowana jest Konferencja Okrągłego Stołu (KOS) – pod ogólnym tytułem „Polska w drodze do Społeczeństwa Informacyjnego”.
W roku bieżącym za hasło przewodnie KOS-2023 przyjęto temat: „Techniki Cyfrowe na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego”. W tym roku obchody centralne Międzynarodowego Dnia Elektryka przygotował Oddział Krakowski SEP pod hasłem wiodącym: „Transformacja Energetyczna w Polsce”.

W trakcie sympozjum mgr inż.  Zbigniew Murawski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach złożył na ręce Prezesa Oddziału Olsztyńskiego SEP kol. Jarosława Kantela i Prezesa Koła Miejskiego SEP kol. Stefana Siudzińskiego statuetkę wraz z podziękowaniem za wieloletnią współpracę ze szkołą oraz za promocję edukacji technicznej wśród młodzieży.

Referat o sztucznej inteligencji  “Świat AI na przykładzie ChatGPT” przedstawił mgr Piotr Raczyński a podsumował mgr inż. Jan Chojecki.

Referat z zakresu elektryki pt. ”Uziom na lata – zaprojektuj i wybuduj”, przedstawił mgr inż. Marek Sekściński z RST Białystok.

Zbigniew Murawski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.