PÓŁFINAŁ XVI EDYCJI OLIMPIADY TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

Dnia 21 marca 2015r. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się półfinał XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

Drużyna klasy III TPS:

-Władysław Miron
-Kamil Maksimowicz
-Damian Malinowski

Drużyna klasy IIIc ZSZ:

-Cezary Bugaj
-Mariusz Perlejewski
-Damian Andrukaniec

Opiekunami merytorycznymi uczniów byli: mgr Mirosław Kopytko oraz mgr inż. Bogusław Suchodolski. Do II etapu Olimpiady przystąpiło 505 uczniów, którzy reprezentowali szkoły   o profilu samochodowym z terenu całej Polski. Przedmiotem II etapu Olimpiady był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki, fizyki, materiałoznawstwa, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) i wiedzę specjalistyczną: budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów BHP. Liczymy        na dobre wyniki naszych uczniów.

M. Kopytko