POETYCKIE POWITANIE PIERWSZEGO DNIA WIOSNY Z PANEM WITOLDEM KIEJRYSEM

W Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji 21 marca odbyło się spotkanie z Panem Witoldem Kiejrysem, członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”, w którym uczestniczyły klasy III TH i IV TPS. Poeta opowiadał szczerze i otwarcie o swojej przeszłości, nie koloryzując i nie szczędząc często straszliwych faktów. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali opowiadania o życiu i wierszy, które cytował artysta, np. „Jak czytnik”, „Cokolwiek nie myśląc”. W twórczości Pana Witolda pobrzmiewają wpływy ks. Jana Twardowskiego i Tadeusza Różewicza. Zresztą sam pisarz nie krył uwielbienia zwłaszcza do liryków Twardowskiego. Pan Kiejrys powiedział, iż trwają przygotowania do druku bardzo osobistej książki pod intrygującym tytułem „Zielony karp i okolica”.

Chciałyśmy zaproponować młodzieży zupełnie inny tzw. Dzień Wagarowicza. I chyba nam się udało wprowadzić świeżość, nadzieję, wiosnę i poezję do świata naszych uczniów 🙂

Dziękujemy Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie i współpracę.

Lilla Szewczyk i Sylwia Kapturska

P1050266 P1050252 P1050256 P1050264 P1050259 P1050258