Pierwsza pomoc w hotelach

Każdy pracownik hotelu powinien posiadać umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym celu uczniowie klasy 2 technikum hotelarskiego wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym, które przeprowadzili Bartłomiej Chilmanowicz – ratownik medyczny oraz Krystian Masalski – strażak.

Uczestnicy szkolenia poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanym w czasie udzielania pomocy, zasady funkcjonowania łańcucha ratowniczego, nauczyli się rozpoznawać wstępnie stan zdrowia poszkodowanego, udzielać pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zdrowia osoby poszkodowanej, wzywać pomoc lekarską. Uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację czyli, mówiąc potocznie, sztuczne oddychanie i masaż serca, mające przywrócić poszkodowanemu czynności życiowe. Dowiedzieli się także, jak używać i obsłużyć defibrylator, czyli urządzenie służące do przeprowadzania defibrylacji serca.

Jedyny powszechnie dostępny defibrylator AED znajduje się w hotelu Bartis. Sprzęt został zakupiony przez Fundację Ratujmy Życie w ramach akcji “Powszechny dostęp do defibrylatora” pod hasłem “Z miłości do Bartoszyc” z okazji Walentynek.

Szkolenie miało na celu zarówno kształtowanie, jak i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia.

S. Jarzębowicz-Sudujko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.