Spotkanie z podróżnikiem

Jan Witkowski, podróżnik, który kolejny raz odwiedził naszą szkołę opowiedział o swojej ostatniej wyprawie na Grenlandię.

Podczas swoich podróży odwiedził wiele kontynentów, wspinał się na dwa szczyty ośmiotysięczne i brał udział w kilkunastu wyprawach wysokogórskich. W 2009 roku próbował pobić rekord Guinnessa, przepływając kraulem dookoła jeziora Bajkał. Przejechał wyspy Nowej Zelandii na rowerze górskim oraz brał udział w wyścigu 1050 km NON STOP przez góry i lasy wyspy południowej Nowej Zelandii. Przejechał dystans 2300 km dookoła Bałtyku, przekraczając granice 5 krajów. Uprawia triathlon i biegi długodystansowe. Podczas wyprawy na Grenlandię przebiegł ok. 50 km po lodowcu grenlandzkim.

Wyprawę na Grenlandię określił jako podróż przekraczającą granice wytrzymałości ludzkiego organizmu. Mówił o skrajnie niskich temperaturach, wiatrach wiejących z ogromną siłą, polowaniach na foki, kulturze Eskimosów oraz „maszynach do zabijania” czyli niedźwiedziach polarnych. Wszystko ilustrował fotografiami i krótkimi filmami.

Czekamy na kolejne wyprawy.

S. Jarzębowicz-Sudujko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.