Pierwsza pomoc. Jak jej udzielić?

8 grudnia uczniowie klasy II Technikum Hotelarskiego (grupa II), a także członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a właściwe doskonalili wcześniej zdobyte umiejętności. Szkolenie prowadził młodszy ogniomistrz –pan Marek Remiszewski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. We współczesnym świecie każdy z nas powinien umieć udzielić pierwszej pomocy. W każdej chwili możemy się spotkać z osobą, która zasłabła w sklepie, w hotelu, na ulicy. Możemy być świadkami potrącenia przez samochód, czy większego wypadku komunikacyjnego. Wówczas nie możemy stać bezczynnie. Pamiętajmy, że szybkie podjęcie działań związanych z pierwszą pomocą znacznie zwiększa szansę na uratowanie życia i zdrowia poszkodowanego.

Druga część szkolenia już w marcu 2018!

Mariola Maciejewska