Otwarta firma Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W naszej szkole został zorganizowany czternasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.
Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
W ramach programu Otwarta Firma zostały zorganizowane spotkania z panem Markiem Orlickim z Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w Bartoszycach oraz panią Małgorzatą Wendorff-Karólewską Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach. Młodzież zapoznała się z wymaganiami rynku pracy, zasobami niezbędnymi na rynku pracy oraz jak założyć spółdzielnię społeczną.
Tematyka spotkań uczniów z wolontariuszami – przedstawicielami firm:
1. Finanse
2. Własna firma