ŚWIĄTECZNA POMOC POLAKOM NA KRESACH

Szkolny Klub Wolontariatu „Promieniści” po raz kolejny przeprowadził  zbiórkę słodyczy
i żywności dla dzieci z Polskiej Szkoły w Starych Trokach koło Wilna i polskich rodzin tam mieszkających.

Głównym organizatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie, patronat honorowy przyjął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Celem akcji jest pomoc Kresowiakom oraz pamięć o naszych Rodakach mieszkających na terenach dawnych Kresów Wschodnich.

W imieniu organizatorów akcji oraz dzieci i młodzieży z Polskiej Szkoły w Starych Trokach na Litwie dziękuję nauczycielom i wolontariuszom ze SKW za okazane serce i wsparcie akcji.

Elżbieta Klimus