Szkolny konkurs piosenki patriotycznej „MECHANIAK   DLA NIEPODLEGŁEJ”

W piątek, 26 listopada, aula szkolna gościła 6 klas z wychowawcami, które postanowiły podjąć wyzwanie i wziąć udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej „MECHANIAK DLA NIEPODLEGŁEJ”.
Brawami przywitaliśmy szanowne jury, które oceniało całokształt wykonania: Panią Dyrektor szkoły Monikę Bogdanowicz, Panią Darię Bandurę – księgową naszej szkoły, a także żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, Pana Romana Godlewskiego v-ce dyrektora szkoły i kierownika internatu, panią Martę Cichocką – opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Ideą naszego konkursu jest pielęgnowanie tradycji narodowych oraz znajomość utworów patriotycznych wśród młodzieży polskiej. W tym konkursie, za chęci do występu, wszyscy uczestnicy mieli od razu przyznaną maksymalną ilość punktów.
A uczestnikami naszego konkursu byli: kl. 1 technikum informatycznego z wychowawczynią panią Aliną Mikołajczyk (i tu ogromne brawa dla pierwszaków za ich debiut i zaangażowanie), kl. 2 technikum hotelarskiego/technikum pojazdów samochodowych z panią Anną Nowoszyńską-Ejlak (i dla nich też należą się duże brawa, bo oni dopiero w tym roku poznają lepiej naszą szkołę),  kl. 3 technikum mechatronicznego/technikum pojazdów samochodowych  wraz z wychowawcą  panem Jarosławem Jankowskim, kl. 3 technikum pojazdów samochodowych z wychowawcą  panem Mirosławem Kopytko,  kl. 4 technikum mechatronicznego  z panią  Dagmarą Tołodziecką, oraz klasę 4 th z wychowawczynią Iwoną Pieniak.
Konkurs rozpoczęła i jako pierwsza wystąpiła klasa 4 th z piosenką „Przybyli ułani”. Na naszej scenie  kl. 2th/tps  przedstawiła piosenkę bardziej współczesną – „Dziewczyna z granatem”. Klasa 1 ti zaprezentowała się w utworze „Legiony to żołnierska nuta”. Za sprawą zupełnie nowej  piosenki klasa 4 tmt wprowadziła nas w świat spraw ważnych śpiewając „Co to jest niepodległość”. Uczniowie klasy 3 tmt/tps/p wystąpili z najbardziej znaną w naszym kraju pieśnią patriotyczną – „Rotą”. Na zakończenie wystąpiła kl. 3 tps/g z piosenką „Szara piechota”.
Jury doceniło zaangażowanie wszystkich klas, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie. Pani Dyrektor pochwaliła młodzież za zaangażowanie, interpretację pieśni, pomysły na występ.
Wszystkim klasom poszczęściło się i wszyscy zajęli miejsca na podium, które przedstawiają się następująco:
4 TMT i  2 TH/TPS
1 TI i 3 TPS/g
4 TH i 3 TMT/TPS/p

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile w patriotycznym nastroju.
Po raz kolejny pokazaliście, że Mechaniak umie śpiewać dla Niepodległej!!!!

Samorząd Uczniowski