Kryzysy humanitarne na świecie – warsztaty UNICEF

W marcu i kwietniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniach i warsztatach dotyczących kryzysów humanitarnych. UNICEF koncentruje się na pomocy dzieciom i ich rodzinom w najtrudniejszych sytuacjach. Reaguje na kryzysy, z którymi muszą się mierzyć młodzi ludzie na całym świecie – od katastrof naturalnych, niestabilnej sytuacji politycznej, po konflikty zbrojne. Celem spotkań było zwrócenie uwagi na regiony, gdzie trwają poważne kryzysy humanitarne (w tym wojna na Ukrainie) oraz wyjaśnienie przyczyn ich powstawania. W dobie niestabilnej sytuacji politycznej w Europie konieczne jest wyjaśnienie złożoności konfliktów i możliwości ich rozwiązania.
Kryzysy humanitarne to sytuacja zagrożenia życia lub zdrowia. Skutkiem jest brak poczucia stabilizacji. Dlatego uczniowie wzięli udział w warsztatach radzenia sobie ze stresem i lękiem. Zajęcia poprowadziła Pani Iwona Jedwabnik-Pedagog.
Uczniowie zapoznali się z filmem przygotowanym przez UNICEF Polska https://youtu.be/DNyw6Sl0-HQ oraz krótkimi opisami kilkunastu najważniejszych kryzysów, które miały miejsce w zeszłym roku: https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/ dla-mediow/14-kryzysow-o-ktorych-musisz-wiedziec.
Spotkania poprowadziły uczennice z klasy 2 TH : Patrycja Czarnecka, Julita Dąbrowska oraz Gabriela Wasyliszyn i Wiktoria Kryńska ze Szkolnego Klubu Młodych Unicef.

Koordynator Klubu UNICEF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.