Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego

03.12.2021r.  odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu matematycznego organizowanego przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT i Dział Spraw Studenckich WAT.
Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Rektor WAT. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych, ujawnianie młodych talentów, możliwość zweryfikowania własnego poziomu wiedzy i umiejętności przez uczniów oraz rywalizacja w dziedzinie matematyki. Do konkursu przystąpiło 20 osób. Uczniowie w I etapie Konkursu rozwiązywali  w ciągu 90 minut test składający się z 20 zadań zamkniętych, za które można było uzyskać łącznie 20 punktów. Wyniki trójki najlepszych uczestników zostały przesłane do Warszawy. Lista osób zakwalifikowanych do II etapu zostanie opublikowana na stronie internetowej WAT i rozesłana do szkół  w styczniu 2022r.  Etap II odbędzie się w Warszawie   18 marca 2022 roku. W naszej szkole najlepsze wyniki uzyskali:

1. Mitura Dominik- kl. IV TI
  2. Tomasik Kacper – kl. I TI