DWA ZWYCIĘSTWA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ 2050” – WAT W WARSZAWIE

Wojskowa Akademia Techniczna z okazji obchodów swojego siedemdziesięciolecia zorganizowała ogólnopolski konkurs pt. Bezpieczeństwo i obronność 2050. Polegał on na napisaniu eseju na jeden wybrany z czterech tematów:

1. Bezpieczeństwo i obronność w społeczeństwach odmiennych systemów wartości.
2. Wirtualny świat- wolność czy dyktatura.
3. Broń przyszłości.
4. Sztuczna inteligencja- potencjalny wróg czy przyjaciel.

Kilkoro uczniów, pod opieką Pani Sylwii Kapturskiej oraz Pani Izabeli Segiedy, wzięło w nim udział. Dwie uczennice naszej szkoły, Laura Szkoła z klasy II TH oraz Julia Taranowicz z klasy IV TMT, będące pod opieką Pani Izabeli Segiedy, zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach.
Według szanownego Jury z Wojskowej Akademii Technicznej, Laura napisała najlepszą pracę pt. Wirtualny świat- wolność czy dyktatura. Cieszymy się z takiego werdyktu, bowiem praca Laury jest bardzo dobrym, mocnym przykładem wyrażenia siebie. Doceniona została barwna ekspresja swoich myśli, w tym zastosowanie nietuzinkowych, czasem poetyckich sformułowań, świadczących o bogactwie słownictwa uczennicy oraz nieschematycznym rozumowaniu. Na tle innych prac w kategorii drugiej, esej Laury okazał się być najbardziej oryginalny, najciekawszy i najbardziej skłaniający czytelnika do refleksji.
Z kolei Julia Taranowicz zdecydowała się na rozważania w obrębie tematu Sztuczna inteligencja-potencjalny wróg czy przyjaciel. Uczennica podeszła do zagadnienia z wyrafinowaniem, stosując niemalże naukową metodykę pisania pracy. Potwierdzają to porównania tekstu do prac licencjackich, a nawet magisterskich. Nie ograniczyła się do suchego przedstawienia faktów, potrafiła ubrać to trudne i zawiłe zagadnienie w formę przystępną w zrozumieniu dla każdego czytelnika, jednocześnie zachowując pełen profesjonalizm. Julia za swój esej uzyskała największą ilość punktów nie tylko w swojej kategorii. Również na tle wszystkich pozostałych prac, nadesłanych z terenów całej Polski, tekst Julii okazał się najlepszy. Szanowna Komisja jednogłośnie zadecydowała o takim werdykcie.
|Dziewczęta same zadbały o swój sukces, niemniej jednak zawsze mogły liczyć na pomoc Pani Izabeli Segiedy, będącej oparciem w razie potrzeby oraz aktywnym uczestnikiem w rozwijaniu prac.
Jest to ogromne wyróżnienie dziewcząt, Pani Izabeli, jak również naszej szkoły. Dziękujemy uczennicom za chęci wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu a tym samym reprezentowaniu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach na tle wszystkich innych szkół średnich w Polsce. Gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszym rozwijaniu siebie.

WYNIKI KONKURSU NA ESEJ BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ – 2050
Spośród nadesłanych prac wyłonieni zostali następujący zwycięzcy w czterech kategoriach:
I – Bezpieczeństwo i obronność w społeczeństwach odmiennych systemów wartości – Mateusz Celmer, Zespół Szkół Samochodowych gen. Józefa Bema w Toruniu,
II – Wirtualny świat – wolność czy dyktatura? – Laura Szkoła, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach,
III – Broń przyszłości – Marcin Gintowt, V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku,
IV – Sztuczna inteligencja – potencjalny wróg czy przyjaciel? – Julia Taranowicz, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.