Informatycy i mechatronicy w Trójmieście

28 października 2021r. klasa II TI oraz zaprzyjaźnieni uczniowie z klas III TMT i III TI odwiedzili Trójmiasto. Gdańsk, Gdynia i Sopot oferują turystom bardzo dużą ilość atrakcji do zwiedzania, my mieliśmy do dyspozycji tylko jeden dzień. Wybraliśmy Gdański Ogród Zoologiczny i Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Ogrody zoologiczne mają swoich zwolenników i przeciwników, nie można jednak zaprzeczyć, że są skarbnicą różnorodności genetycznej naszej planety. Warto wiedzieć, że niektóre gatunki zwierząt zostały niemal całkowicie wytępione w wyniku działalności człowieka, a możliwość ich odtworzenia była możliwa tylko dzięki kilku przedstawicielom przebywającym w światowych ogrodach zoologicznych. Pogoda tego sprzyjała zwiedzaniu, więc bez problemu mogliśmy zobaczyć zwierzęta ze wszystkich zakątków świata.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Gdyńskie Centrum Nauki Eksperyment. Oferowane przez obiekt zestawy doświadczalne pozwalają zrozumieć istotę wielu zjawisk zachodzących na naszej planecie. Nasi wycieczkowicze mieli okazję poznać mi.in mechanizm powstawania prądów morskich, wiru wodnego, fali stojącej, zasadę działania elektrowni szczytowo-pompowej, skutki działalności lądolodu. Uczniowie mogli przekonać się także, czym zagraża prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a także poznać bariery, z jakimi na co dzień boryka się osoba niepełnosprawna na wózku.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wyjazdu.

M. Maciejewska, I. Jedwabnik, A. Czerniak i młodzież z klas II TI, III TI, III TMt – uczestnicy wycieczki

Galeria zdjęć z Zoo – Gdańsk – Oliwa

Galeria z Gdyńskiego Centrum Nauki Experyment