HOTEL ZAMEK RYN**** – wycieczka

    W dniu 27.04.2022r. klasa 2TH oraz uczniowie z klas 1TH i 2TPS, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: p. Anny Nowoszyńskiej – Ejlak i p. Sylwii Jarzębowicz – Sudujko, uczestniczyli w wycieczce do zamku w Rynie, w którym aktualnie mieści się 4* hotel.
     Pierwszym punktem programu było zwiedzanie XIV – wiecznego krzyżackiego, pięknie odrestaurowanego zamku, którego historię w przystępny i jednocześnie zabawny sposób przybliżyła nam p. kustosz. Uczniowie zostali zapoznani z plejadą właścicieli i rezydentów gotyckiej budowli, ciekawymi epizodami z ich życia, a także mieli okazję obejrzeć stroje, broń a nawet narzędzia tortur stosowane na opornych innowiercach  oraz podejrzewanych o czary czy bratanie się z wrogami. Poznali też tajniki architektoniczne zamku oraz legendę o duchu księżnej Anny błąkającym się nocami po korytarzach ( co ciekawe – widują go głównie goście skwapliwie korzystający z bogatej oferty hotelowej winnicy… Przypadek?)
      Po historycznym wstępie nadszedł czas na poznanie oferty, organizacji i zasad funkcjonowania Hotelu Zamek Ryn****. Naszym przewodnikiem była p. manager, która szczegółowo przedstawiła w/w zagadnienia. Hotel posiada 350 miejsc noclegowych, mieszczących się w 4 skrzydłach zamkowych: Rycerskim, Komturskim, Więziennym i Myśliwskim. Na gości czeka bogata i różnorodna oferta, zarówno biznesowa jak i wypoczynkowa: sale konferencyjne, 2 starodawne restauracje – w tym robiąca ogromne wrażenie, zlokalizowana na zamkowym dziedzińcu, winnica, podziemne baseny, saunarium w nowym kompleksie SPA, kręgielnia, kasyno, sala bilardowa, sale fitness, korty tenisowe, a dla dzieci plac zabaw… Można też wypożyczyć rowery, motorówkę, łodzie a nawet zamówić lot balonem. Pokoje są komfortowe, urządzone jednocześnie stylowo i zgodnie z potrzebami gości.
      W Hotelu Zamek Ryn**** spędziliśmy tylko kilka godzin – atrakcyjnie i pożytecznie, gdyż młodzież poszerzyła i utrwaliła wiedzę z zakresu kwalifikacji zawodowych –  ale to miejsce na pewno będzie długo i mile wspominane, a być może stanie się w przyszłości obiektem, w którym nasi hotelarze będą realizować praktyki albo spełniać się w wymarzonej pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.