PRZYSTANEK MECHANIAK! CZAS RUSZYĆ W DROGĘ, A CZTERY LATA MINĘŁY… JAK JEDEN DZIEŃ!

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. 29 kwietnia  pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bartoszycach.

Wśród tegorocznych absolwentów byli uczniowie Technikum kształcącego w następujących zawodach: technik informatyk (wychowawczyni: Pani Lilla Szewczyk i Pani Ewa Chmielak), technik mechatronik (wychowawczyni: Pani  Dagmara Tołodziecka), technik hotelarz (wychowawczyni: Pani Iwona Pieniak), technik pojazdów samochodowych (wychowawczyni: Pani Ewa Chmielak).

Rangę wydarzenia podkreślała obecność sztandaru szkolnego i zachowanie ceremoniału. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i powitaniach nadszedł czas na przemówienia. Słowo do absolwentów skierowała najpierw Pani Dyrektor Monika Bogdanowicz. Pani Dyrektor podkreśliła, że absolwenci uczyli się w trudnych, pandemicznych warunkach, ale udało się większości z nich ukończyć szkołę, a niektórym ukończyć szkołę z wyróżnieniem. Wśród uczniów otrzymujących świadectwo z czerwonym paskiem znaleźli się: Kacper Czerniawski kl. 4 TI, Julia Taranowicz kl. 4 TMT, Kacper Habiński kl. 4 TMT, Jakub Ejlak kl. 4 TMT, Wiktoria Rybak kl. 4 TI, Dawid Kędra kl. 4 TI. Ogromne brawa!!!

Nasi absolwenci, Wiktoria Antosik i Kacper Habiński,  w imieniu wszystkich uczniów klas czwartych, w swoich przemówieniach przyznali, że w ciągu ostatnich czterech lat zdarzały się różne chwile. Były sukcesy – te małe i te wielkie. Były też problemy, a nawet wagary, bo „coś z szaleństwa jest w młodości”. Dlatego dziś, kończąc szkołę pozostają wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za to, że wpajali im prostą zasadę: „Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia’. Dziękowali za chwile wsparcia, cierpliwość i wytrwałość w pracy nie tylko pedagogom, ale i pracownikom szkoły. Zewnętrznym wyrazem tego co czuje serce, stały się kwiaty wręczone Pani Dyrektor przez Julię i Cezarego od wszystkich czwartoklasistów.

O naszych milusińskich czwartoklasistach nie zapomniały także klasy trzecie. W ich imieniu głos zabrała Przewodnicząca Szkoły – Gabriela Zacharenko z kl. 3 TPS. Cóż mogła im pożyczyć? Od Samorządu Uczniowskiego i pozostałych koleżanek i kolegów z klas młodszych życzyła im spełnienia marzeń i obrania właściwej drogi w życiu oraz zamierzonego dojścia do celu.

Apel uświetniły występy niezawodnych solistek: Ani i Wiktorii, które podziękowały piosenką.

Tegorocznym absolwentom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu sił, bo przed nimi egzaminy – najbliższe już za kilka dni, a potem kolejne i kolejne, i tak przez całe życie…

Powodzenia!!!