Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Dnia 21.12.2011r. uczniowie klas 2TU, 3TU, 2TI oraz innych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której celem było Centrum Nauki „Kopernik” . Droga autokarem okazała się być krótka i pełna niespodzianek. Pani przewodnik opowiadała wiele interesujących informacji na temat naszego regionu. Przychylnym okiem patrzyła na prośby uczniów. Pierwszy przystanek wycieczki to Stare Miasto. Młodzież aktywnie fotografowała się przy pięknej choince. Zachwycali się jej oszałamiającą krasą. Z błyskiem w oku podziwiali unikalną Kolumnę Zygmunta. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek. Przy Pałacu Prezydenckim rozmyślali o tym jak wygląda on w środku, marzyli o swojej karierze politycznej. Po długim i intrygującym spacerze przyszedł czas na posiłek, który zjedzono w pięknej restauracji. Następnie przyszedł czas na najważniejsze miejsce, czyli ,,Centrum Nauki ,,Kopernik”. Każdy z uczniów otrzymał kartę, którą zawsze musiał mieć przy sobie. Pozwalała ona korzystać z eksponatów, a było ich bardzo wiele. Zwiedzający mogli przeżyć trzęsienie ziemi, puszczać ogromne bańki mydlane, sprawdzić jak działają narządy i zmysły człowieka, rozwiązać zagadkę morderstwa czy pobawić się powietrzem. Wszystko było bardzo ciekawe. Przy zwiedzaniu nogi otrzymywały posłuszeństwa, ponieważ centrum jest bardzo obszerne, ale zawsze można było zaczerpnąć świeżego powietrza na tarasie. Na każdym kroku mieściły się jakieś nowe i ekscytujące eksponaty. Niestety, nie wszystkie działały, gdyż wystąpiła drobna awaria prądu. Przedmioty w centrum pozwalały odkryć zagadkę o nas samych, czyli jak ,,działamy” wewnątrz, sprawdzić czy funkcjonujemy poprawnie. Resztki pieniędzy, młodzież mogła wydać na zakup niepowtarzalnych pamiątek. Czas tam upłynął bardzo szybko. Po tym nadeszła pora powrotu. Uczniowie bawili się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nie jest to pierwsza i ostatnia wycieczka do tak interesującego miejsca.

Obejrzyj zdjęcia

M. Kopytko