Wycieczka do Centrum Nauki „HEWELIANUM” i na stadion PGE ARENA w Gdańsku.

7 maja br. uczniowie kl. III TPS, III TH, I TMT, I TI i II TMT wraz z opiekunami: D.Maroską, T. Rymko i M. Purłanem mieli okazję do zwiedzenia stadionu PGE ARENA w Gdańsku, który jest jednym z najładniejszych obiektów sportowych w Polsce. Trasa zwiedzania objęła zakątki, które nie zobaczymy przychodząc na mecz. Zobaczyliśmy szatnie sportowców, pomieszczenia do masażu zawodników, łazienki z jacuzzi, pokój trenera, sale do rozgrzewek przed meczem, loże i miejsca biznesowe, sale konferencyjne, kaplicę oraz muzeum Lechii Gdańsk, w którym zebrano eksponaty związane z futbolem ale również innymi dyscyplinami. Obejrzeliśmy 1600 eksponatów. Jednak największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił sam stadion PGE Arena, mogący pomieścić 44 000 kibiców. Telebimy transmitujące mecz to największe w Polsce 4 telebimy, z których każdy ma powierzchnie 75m2 i waży 3 tony. Stadion gościł znakomitych gości: Shakirę , Huana Carlosa, Marcina Gortata, Lecha Wałęsę. Zwiedzanie stadionu zakończyliśmy w największym Pubie sportowym w Polsce. Odwiedziliśmy również Fun Arena- Zoltar Apokalipsa, największą (ok. 700m2) w Trójmieście arenę paintballa elektronicznego. Uczestnicy gry wyposażeni w karabin
i kamizelkę z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia mogli sprawdzić swój refleks i umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń. Przepyszna zabawa!
Drugim punktem wycieczki było centrum nauki Hewelianum w Gdańsku – mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki.
Hewelianum przygotował dla uczestników wystawy: Energia i REenergia.
W pracowni Energii stanowiska zaprezentowały określony rodzaj energii lub przemianę jednej formy energii w inną.
Wystawa REenergia związana była z energią odnawialną oraz gospodarką odpadami.
Nasi uczniowie uczestniczyli również w zajęciach warsztatowo-pokazowych pt:” Widmo – tęcza informacji”
Usystematyzowali i powtórzyli wiadomości z astronomii dotyczące gwiazd i badania ich oraz powstawania widma – źródła informacji na temat gwiazd. Lekcja była bardzo interesujące i pozwoliła nam na lepsze zrozumienie naszego Wszechświata.

D.Maroska

Zobacz wszystkie zdjęcia

 DSC04406 20150507_110630 20150507_130908 DSC_0288 DSC04386 DSC04418 DSC04417 DSC04419 DSC04422 DSC04440 DSC04433 DSC04405

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.