Wielki Finał 2023 Olimpiady Zwolnieni z Teorii już za nami!

Czas pokusić się o podsumowanie:

• 3 miejsce w województwie
  • 17 w Polsce
  • Brązowego wilka za  najlepszy projekt w szkole zdobył projekt Walczymy z otyłością

A to dopiero drugi rok w Olimpiadzie !
To wielki sukces naszych kreatywnych, pracowitych i wrażliwych społecznie zespołów projektowych!!!
Sukcesem jest również fakt, że poprzez organizowanie projektów społecznych można zyskiwać poczucie sprawczości, zmieniać świat i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Udział w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii daje też możliwość nauczenia się i przećwiczenia całej gamy tak niezbędnych we współczesnym świecie umiejętności miękkich. Jakich? Współpracy w zespole, umiejętności interpersonalnych, skutecznej komunikacji /w zespole, z mentorami, trenerami, ze sponsorami, partnerami, beneficjentami/, uważnego słuchania, samodzielnego rozwiązywania problemów /zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych/, wypracowywania kompromisów, zarządzania czasem, zdolności do adaptacji, niezawodności, inteligencji emocjonalnej, radzenia sobie ze stresem, sztuki wystąpień publicznych i wielu innych.
Pamiętajmy, że kompetencje miękkie są znaczącym czynnikiem branym pod uwagę przez pracodawców przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.

Jeszcze raz gratulujemy tegorocznym Finalistom i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w przyszłym roku szkolnym!