Warsztaty z zakresu pilotażu wycieczek z panem Lechem Darskim

15 kwietnia br. uczniowie klasy II Technikum Hotelarskiego uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez pana Lecha Darskiego – bartoszyczanina, emerytowanego nauczyciela geografii, pasjonata kamieni a obecnie zapalonego pilota wycieczek.
Pan Darski przygotował zajęcia z zakresu pilotażu wycieczek. Zajęcia miały charakter warsztatów, na które składało się: omówienie prezentacji, wykład oraz ćwiczenia. Prezentacje dotyczyły aktualnych przepisów prawnych obowiązujących w turystyce, klasyfikacji ruchu turystycznego – podziale turystyki i jej rodzajach a także w jaki sposób przebiega odprawa lotniskowa z punktu widzenia zadań i obowiązków pilota wycieczek.
W trakcie wykładu, uczniowie chętnie dopytywali się między innymi o: obowiązujących stawkach zatrudnienia wykwalifikowanego pilota wycieczek; skargach z tytułu „zmarnowanego urlopu”; przebiegu szkolenia pilota wycieczek; destylacji podróżnych; formach przebiegu egzaminu na pilota a także wyglądzie, ubiorze cechach charakteru i predyspozycjach pilota.
Na koniec zajęć uczniowie korzystając z zasady: „SPINKA” przećwiczyli przebieg odprawy lotniskowej. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z praktycznej nauki powyższego zagadnienia, na kolejne umówiliśmy się z panem Leszkiem w czerwcu – po powrocie klasy z miesięcznych praktyk zawodowych. Tematem zajęć będzie – współpraca hotelu z pilotami wycieczek.

Edyta Kondraciuk – Pieniak

IMG_7433 IMG_7403 IMG_7400 IMG_7425 IMG_7422 IMG_7426 IMG_7404 IMG_7407 IMG_7409 IMG_7412 IMG_7413 IMG_7414 IMG_7419 IMG_7420 IMG_7437