Warsztaty Ekologiczne- „Zmieniamy się dla klimatu”

Ekologiczne zakupy –co to znaczy?

Nasza działalność ma wpływ na środowisko naturalne, dbamy więc o nie codziennie.

W dniach 3- 18.03.2022r  uczniowie kl. 2TPS/TH, 2TMT, 2TI  uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego i kreatywnego myślenia.
    Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, że nasz styl życia ma ogromny wpływ na utrzymanie naturalnego środowiska w stanie czystym. Zachowanie go w dobrym stanie jest istotne nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń. W trakcie warsztatów wspólnie omówiono,  jak rozwój cywilizacji zaburza  obecnie naturalne środowisko gdzie podstawowym zagrożeniem jest przywiązanie do wzorca konsumpcji. Czym więcej spożywamy dóbr materialnych, tym bardziej uszczuplamy zasoby środowiska. Zapominamy często, że stanowimy nieodłączną część przyrody. Rzeczywistość nie napawa jednak optymizmem. Zwłaszcza, że wciąż utrzymują się przekonania o prymacie wartości ekonomicznych nad ekologicznymi. Mamy nadzieję, że pozyskana  przez uczniów wiedza uświadomiła im ,że swoim działaniem mogą  przyczyniać się do poprawy stanu przyrody.

Zajęcia poprowadziła Pani Iwona Jedwabnik-Pedagog  w ramach realizacji Programu „Zmieniamy się dla klimatu”, którego Koordynatorem jest  Pani Mariola Maciejewska.

Iwona Jedwabnik