Razem na Święta

Nasza szkoła włączyła się w akcję MEN „Razem na Święta”, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby nasze działania zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
W ramach akcji wybraliśmy następujące działania:

  •  wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom ,
  •  przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

          Do działań przystąpili uczniowie klas pierwszych 1TH, 1TPS, 1TI oraz 1 TMT w ramach zajęć z plastyki. Z uwagi na zdalne nauczanie i utrudnienia  związane z pandemią uczniowie mieli dowolność co do techniki wykonania prac i użycia materiałów. W rezultacie wykonane zostały pomysłowe kartki świąteczne i dizajnerskie choinki, które zostaną przekazane najbliższym, krewnym i sąsiadom.

          Drodzy uczniowie, daliście radę, za co serdecznie dziękuję. Szanowni rodzice dziękuję za zainteresowanie i wsparcie w naszych działaniach.

           Szczególnie podziękowania kieruję do Piotra Wagi i Michała Zyśk z 4 TPS za przepiękne choinki i Mikołaje. To już kolejny rok gdy przyłączacie się do tego typu działań.

Alina Mikołajczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.