MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 07.11.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych NR.1 im.Kresowiaków w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie stołowym w kat. dziewcząt i chłopców.

Do rywalizacji o najlepszą tenisistkę szkoły zgłosiło się 8 zawodniczek, które rozlosowano do dwóch grup po 4 osoby. W grupach grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zawodniczki, które zajęły miejsca 1-2 w każdej grupie zagrały ze sobą o miejsca 1-4, zaś zajmujące w gr. miejsca 3-4 zagrały ze sobą turniej pocieszenia o miejsca 5-8. W wyniku rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I m-ce Broda Katarzyna kl. III TH

II m-ce Stępkowska Daria kl. III TH

III m-ce Olszewska Klaudia kl. II TH

IV m-ce Szostak Sylwia kl. II TH

V m-ce Wasilewska Patrycja kl. IV TH

VI m-ce Nowakowska Dominika kl. II TH

VII m-ce Piędziak Katarzyna kl. III TH

VIII m-ce Kryk Beata kl. III TH

W kategorii chłopców zgłosiło się do zawodów w terminie 18 zawodników, chętnych było o wiele więcej, jednak nie dotrzymali terminu zgłoszenia narzuconego przez organizatorów. 18 zawodników podzielono na 4 grupy (dwie 5-cio osobowe i dwie 4-ro osobowe) Grano w grupach  systemem każdy z każdym. 2 najlepsze osoby z każdej grupy przeszły do półfinału, gdzie zagrały w dwóch grupach po cztery osoby. Z półfinałów do finału dostali się dwaj najlepsi gracze z każdej grupy i ze sobą rozegrali mecze o miejsca 1-4, a przegrani podobnie jak u dziewcząt o miejsca 5-8. Nie zapomniano o przegranych z fazy grupowej, którzy rywalizowali dalej o miejsca 9-18.

W wyniku rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I m-ce Wojtkiewicz Jakub II TMT

II m-ce Ziemacki Mateusz I TI

III m-ce Siergiej Mateusz III TMT

IV m-ce Tabaka Mariusz I TI

V m-ce Wójcik Łukasz IV TMT

VI m-ce Cichowski Dawid III TI

VII m-ce Mudry Mariusz III TU

VIII m-ce Kapica Dawid III TPS

Pozostałe miejsca:

9-Śliwa Damian III TI, 10-Warda Adrian IV TI, 11-Ładisz Paweł IV TPS,

12-Bejnar Adrian III TPS, 13-Hryszko Radosław IV TPS, 14-Gąsiorowski Mariusz ITI, 15- Ziejewski Michał IVTPS, 16- Szatkowski Piotr IIITPS,

17-Awtuch Artur ITI, 18- Prusik Kamil IIITPS.

Zawodniczki i zawodnicy pierwszych trzech miejsc zostali uhonorowani medalami.

Zawody zorganizowali: p. Janusz Stolarkiewicz, p. Andrzej Cichocki i pomoc  przy organizacji  p. Marta Cichocka