#MiędzynarodowyDzieńPrawDzieckazUNICEF

Jak co roku w listopadzie, UNICEF zaprasza szkoły do włączenia się w światowe obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – 20 listopada. W tym roku świętowaliśmy 21 listopada na niebiesko – w kolorze UNICEF!
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale też wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw daje dzieciom możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy ludzi na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci, młodzież i dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.
Już po raz kolejny przystąpiliśmy do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy plakatową akcję edukacyjną o konwencji praw dziecka oraz akcję GO Blue , w ramach której uczniowie 21 listopada udekorowali szkołę niebieskimi balonami i ubrali się na niebiesko.

Szkolny Klub UNICEF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.