MATURA I CO DALEJ ?

06 grudnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów maturalnych klas IV  z władzami, pracownikami i studentami Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach  Wyższej  Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą   w Poznaniu, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach dr inż. Agnieszka Walentynowicz, prof. dr hab. Stanisław Piekarski – Dziekan Katedry Turystyki Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,  wykładowca akademicki oraz Daria Stankiewicz i Rafał Kozłowski – studenci pedagogiki WSB.
Krótkiego wprowadzenia w tematykę zajęć dokonała Pani Dziekan, która  w kilku słowach zaprezentowała ofertę bartoszyckiej uczelni. Następnie głos zabrał Pan Rafał Kozłowski, który opowiedział młodym ludziom jak rozpoczął swoją przygodę ze studiami. Do podjęcia nauki na WSB w Bartoszycach zachęcał  również uczniów prof. Piekarski, argumentując swoją wypowiedź tym, iż bartoszycka uczelnia posiada wiele ciekawych kierunków takich jak np. pedagogika czy bezpieczeństwo wewnętrzne, po których  to absolwenci bez większych trudności znajdą satysfakcjonującą prace. Ponadto minimalizują się koszy studiowania gdyż uczelnia jest na miejscu nie trzeba ponosić dodatkowych opłat za akademik,  stancję i wyżywienie, co w obecnie  trudnych czasach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Na koniec spotkania głos zabrała Pani Wicedyrektor Iwona Jedwabnik, która  również zachęciła młodzież  do skorzystania z zaproponowanej przez zaproszonych gości oferty.
Myślę, iż po tym spotkaniu wielu młodych ludzi bardziej przemyślanie będzie podejmowało decyzję dotyczącą wyboru  swojej dalszej drogi  kształcenia na wyższych uczelniach.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Dziekan  dr inż. Agnieszce Walentynowicz, Panu Prof. Stanisławowi Piekarskiemu oraz studentom WSB Pani Darii Stankiewicz i Panu Rafałowi Kozłowskiemu za przeprowadzenie ciekawych zajęć z uczniami naszej szkoły.

Autor:
Barbara Magda
Pedagog szkolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.