Drugie życie Poloneza w wyobraźni uczniów

Od września 2015 roku na dziale napraw pojazdów samochodowych warsztatów szkolnych ZSP Nr1 im Kresowiaków w Bartoszycach uczniowie z klas mechanicznych (mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych) pod czujnym okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu: p. Jerzego Gulbickiego, p. Zbigniewa Kowalczyka oraz p. Janusza Kimszy pracują nad projektem nowego wcielenia legendy motoryzacji – samochodu osobowego FSO Polonez. Prace zaczęły się od ustalenia koncepcji pracy i wstępnego projektu, następnie przystąpiono do demontażu zespołów i podzespołów oraz instalacji elektrycznej. Obecnie prace sa na etapie przeróbki karoserii. O postępach w prowadzonych pracach będziemy informowali na bieżąco a efekt końcowy będzie zaprezentowany podczas dnia otwartego szkoły.

Stanisław Rudziński

DSC06420 DSC06357 DSC06344 DSC06343 DSC06330 DSC06329