CZYTELNICTWO NIE JEST NAM OBOJĘTNE!

Fundacja Powszechnego Czytania powstała w 2018 roku i stawia sobie za cel podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce.
Założyciele chcieliby, by czytelnictwo w Polsce osiągnęło poziom jaki osiąga w wielu krajach europejskich: około 70%. Dziś jedynie 40% naszej populacji czyta.

Przeprowadzenie tej zmiany to jedno z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych wyzwań współczesnej Polski. Wymaga wspólnej wytężonej pracy bardzo wielu sił i potężnych inwestycji – a przyszły rozwój naszego kraju będzie od tego zależał. Zwiększenie populacji czytających jest dziś polską racją stanu.
Od początku swojego istnienia Fundacja Powszechnego Czytania współpracuje z instytucjami i ludźmi, którzy chcą przyczyniać się do osiągnięcia tego celu.
Nasza szkoła w ramach współpracy otrzymała wsparcie od Fundacji w postaci książek w języku angielskim i języku ukraińskim.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
Iwona Pieniak